2018-05-10

Paminėta Žemės diena

Balandžio 23 d. mokykloje suorganizuota netradicinio ugdymo diena, skirta Žemės dienai paminėti.

Pirmiausia renginio dalyvius pasveikino jaunieji mokyklos skaitovai M. Mockutė, L. Januškaitė, R. Lukauskas, D. Venskus, M. Mažeikis bei pavaduotoja  ugdymui A. Gedgaudienė. Vėliau 1–10 kl. mokiniams išdalintas teorinių ir praktinių užduočių „paketas“.

Renginio dalyviai „studijavo“ pačias įvairiausias temas.
1 klasė – „Lietuvos žinomiausi medžiai. Kuo skiriasi lapuočiai ir spygliuočiai medžiai?“
2 klasė – „Baltasis gandras – Lietuvos nacionalinis paukštis“.
3 klasė – „Pavasario požymiai. Pavasarį žydintys augalai“.
4 klasė – „Kokį žmogų galima pavadinti tikru gamtininku?“
5 klasė – „Lietuvos gyvūnija: žinduoliai, paukščiai, ropliai, žuvys ir kt.“
6 klasė – „Kartenos žymiausi gamtos ir kultūros objektai“.
7 klasė – „Lietuvos Raudonoji knyga – kas tai? Apie ką ji įspėja mus?“
8 klasė – „Salantų regioninis parkas. Jo žymiausi istoriniai, kultūriniai ir gamtiniai objektai“.
9 klasė – „Lietuvos gamtinės dievybės ir mitologinės būtybės. Jų sąsaja su gamtos reiškiniais“.
10 klasė – „Didžiausios ekologinės problemos pasaulyje ir Lietuvoje. Bioenergija Lietuvoje“.

Mokiniai dirbo kruopščiai ir atsakingai, tad pristatė įdomius, informatyvius kūrybinius darbus: kompiuterines pateiktis, piešinius, išsamius pranešimus, plakatus ir kt. Ypač įsiminė 9 klasės mokinių mintis apie gamtą: „Gamta – knyga, kurią reikia perskaityti ir suprasti teisingai“.

Renginio dalyviai nepamiršo ir to, kad balandžio 23-oji – gyvulių globėjo Šv. Jurgio diena, tapatinama su Jurginėmis. Gražią Jurginių šventę mūsų mokiniams ir pedagogams suorganizavo Kartenos kultūros skyriaus darbuotojai, o visus svetingai priėmė Jonučių kaimo turizmo sodybos šeimininkai.

Popietės metu ir vaikai, ir suaugusieji žaidė liaudies žaidimus, ėjo ratelius, suposi, kaip per Velykas rideno margučius, vaišinosi juoda duona, varškės sūriu, lašinukais ir kiaušiniene, klausėsi, ką „kalba“ žemelė. Visi džiaugėsi, kai sodybos šeimininkas iš tvartelio į lauką išvedė mažuosius ponius.

Vakarop, kai šventė jau buvo pasibaigusi, pradėjo lynoti. Matyt, Šv. Jurgis, ilgą laiką saugojęs vasaros raktus, atrakino dangų, kad palytų, sužaliuotų žolė ☺