2017-05-29

„Kas kaip moka, tas taip šoka“.
Lietuvių liaudies išmintis

FOLKLORINIŲ ŠOKIŲ IR RATELIŲ FESTIVALIS „SUK, SUK RATELĮ...“

Gegužės 19 d. mūsų mokykloje surengtas jau 5-asis Kretingos rajono mokinių folklorinių šokių ir ratelių festivalis „Suk, suk ratelį...“.

Šventė prasidėjo dalyvių eisena, kurioje – apie 170 jaunųjų šokėjų iš įvairių Kretingos rajono ugdymo įstaigų: Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos (vadovė – Roberta Bajorė), Salantų gimnazijos (vadovė – Donata Lubytė), J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos (vadovas – Aurimas Bajoras), S. Daukanto progimnazijos (vadovė – Judita Leščiauskienė), mokyklos-darželio „Žibutė“ (vadovė – Raimonda Grikšienė), Vydmantų gimnazijos (vadovė – Vilma Petrošienė), Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (vadovė – Janina Vaičekauskienė). Renginyje, džiuginančiame skirtingų kartų bendryste, pasirodė ir senjorai – Kretingos kultūros centro Kartenos skyriaus Suaugusiųjų folkloro kolektyvas (vadovas – Rimantas Varkojus).

Sodriu žemaitišku žodžiu festivalio svečius ir dalyvius pasveikino renginio vedėjos Sigita Dirmeitienė ir Dovilė Girdenytė. „Šokis – sveikata. Svarbu visiems pabūti kartu, į kitus pasižiūrėti ir save parodyti“,-teigė ir sveikinimo žodį tarusi Janina Vaičekauskienė, viena iš renginio sumanytojų ir organizatorių.

Festivalio šokių programą pradėjo gaspadinių gaspadinės (šokių kolektyvų vadovės), sušoktas ir bendras visų dalyvių šokis „Graži mūsų šeimynėlė“. 1–4 klasių jaunieji šokėjai smagiai trypė „Ciceliukę Marceliukę“, „Pliauškutį“, „Upytėlė teka“. 5–8 klasių mokiniai stebino šokiais „Gyvateris“, „Pampaljonis“, „Krokaviakas“. Vyresnieji dovanojo šokius „Lelinderis“, „Malūnėlis“, „Linksmasis šokis“. Nepailsdami ratelius ėjo ir senjorai („Ant kalno karklai“, „Siuntė mane į Žagarę“, „Saliamonas“). Šokant finalinius šokius („Granskveras“, „Suk, suk ratelį“) smagumo, žaismės, geros nuotaikos netrūko nei jaunam, nei brandžiam, nei senam (garso režisierius – Gintaras Mačernis). Festivalio dalyviams bei svečiams dainavo ir mūsų mokyklos merginų vokalinis ansamblis (vadovė – Daiva Norvaišienė).

Renginio organizatoriams, šokių kolektyvų vadovams įteikti padėkos raštai, šokėjams – saldieji prizai. Visi norintieji buvo pavaišinti gardžia koše.