2017-04-05

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ mūsų mokykloje

Patyčios – opi Lietuvos problema. Mūsų šalis lyginant su kitomis Europos ir Šiaurės Amerikos šalimis pirmauja pagal patyčių paplitimą, todėl vis daugiau organizacijų prisideda prie patyčių masto mokyklose ir visuomenėje mažinimo.

Šių metų kovo 20–26 d. Lietuvoje vyko emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ rengiama 8-oji nacionalinė „Veiksmo savaitė be patyčių 2017“. Prie iniciatyvos prisijungė ir mūsų mokykla (akcijos koordinatorė – socialinė pedagogė Vida Tamošauskienė).

Kovo 20 d. (pirmadienį) mokykloje suorganizuota akcija „Padovanok man šypseną“: Pu, 1–10 klasių mokiniai gavo po šypsenėlę, kurią padovanojo draugiškiausiam klasės vaikui.

Kovo 21 d. (antradienis) paskelbta linksmąja žaidimų diena. Dienos centre vyko šaškių turnyrai, vaikai žaidė stalo žaidimus.

Kovo 22 d. (trečiadienį) 5–10 klasių mokiniai, pedagogai dalyvavo diskusijoje „Mes – ne priešai, o draugai“ (renginys vyko septintos pamokos metu amatų dirbtuvėse).

Kovo 23 d. (ketvirtadienį) 1–4 klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Draugystės traukinukas“. Pradinukai pagal duotą planą turėjo surasti pažymėtus punktus ir atlikti įvairias užduotis.

Kovo 24 d. (penktadienį) mūsų mokyklos 7–8 klasių mokinių ir tėvų komanda dalyvavo prevenciniame renginyje „Ateik. Sužinok. Varžykis“, kuris vyko Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje. Konkursą, kuriuo siekiama skatinti mokinių domėjimąsi policijos veikla, sudarė du etapai: pirmajame buvo patikrintos dalyvių teisės žinios, antrajame – sportinė ištvermė. Mūsiškiai užėmė garbingą 4 vietą.

Visą savaitę mokyklos Dienos centre veikė kūrybinės dirbtuvėlės: mokiniai piešė geriausio draugo portretą, kūrė plakatus (tema „Aš nesityčioju, nesityčiok ir tu“) bei draugystės receptus, rašė laiškus geriausiems bičiuliams.