2016-11-14

„Raštingumas – tai ne tik mokėjimas rašyti ar skaityti,
bet ir gebėjimas priimti, suvokti ir atsiliepti į užrašytą žodį“.
Andrius Mamontovas

DIKTANTO RAŠYMO KONKURSAS

Spalio mėnesį mūsų mokyklos lietuvių kalbos mokytojos Vitalija Brunalienė ir Arina Prižginaitė suorganizavo diktanto rašymo konkursą, kuriame dalyvavo raštingiausi 5–10 klasių mokiniai (iš viso 31).

5–6 klasių konkurso dalyviai (2 penktokai ir 5 šeštokai) rašė 160 žodžių diktantą „Kristijonas Donelaitis kuria“. Rašydamos tekstą, mažiausiai klaidų padarė 6 klasės mokinės Arvydė Paulauskaitė (4 klaidos) ir Elija Beržanskytė (6 klaidos) bei penktokė Aistė Slušnytė (2 rašybos ir 1 skyrybos klaida).

7–8 klasių konkurso dalyviai (9 septintokai ir 12 aštuntokų) rašė 189 žodžių tekstą (ištrauka iš Sauliaus Šaltenio apysakos „Riešutų duona“). Iš septintokų mažiausiai klaidų padarė Adomas Nakutavičius. 8 klasės mokinė Justina Šiaulytė diktantą parašė be klaidų. Alvyda Jedenkutė (8 klasė) padarė vieną, o Viktorija Raminaitė (8 klasė) – tris skyrybos klaidas.

9–10 klasių konkurso dalyvės (2 devintokės ir 1 dešimtokė) rašė 193 žodžių tekstą (ištrauka iš Broniaus Radzevičiaus romano „Priešaušrio vieškeliai“). Geriausiai diktantą parašė 10 klasės mokinė Erika Norvilaitė (1 rašybos ir 7 skyrybos klaidos). Iš devintokių mažiausiai klaidų padarė Klaudija Lukauskytė.

Raštingiausiems mokiniams (1–2 vietų laimėtojams) įteiktos atminimo dovanėlės ir saldieji prizai (už paramą dėkojame jaunųjų maltiečių vadovei, socialinei pedagogei Vidai Tamošauskienei). Pačių raštingiausiųjų laukia ypatingas išbandymas – 5 klasės mokinė Aistė Slušnytė, šeštokė Arvydė Paulauskaitė, 7 klasės mokinys Adomas Nakutavičius ir aštuntokė Justina Šiaulytė dalyvaus rajoniniame 5–8 klasių mokinių diktanto rašymo konkurse „Ginkime kalbą, žemę, jos būdą“, kuris vyks lapkričio 23 d. Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje.

Atnaujinta 2024-03-26 © Kartenos vidurinė mokykla. Visos teisės saugomos. Sprendimas:Creative partner