2016-10-07

EUROPOS PAVELDO DIENA KARTENOJE

Rugsėjo 16 d. mūsų mokyklos septintokai kartu su mokytojomis Asta Pociene ir Aušra Gedgaudiene dalyvavo Europos paveldo dienoje „Kultūros paveldas ir bendruomenė“ Kartenos kultūros skyriuje. Į renginį karteniškius ir Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos mokinius pakvietė Kretiongos rajono savivaldybės paminklotvarkininkas Algirdas Mulvinskas. Mokiniai klausėsi įdomios ir turiningos paskaitos apie Kartenos apylinkių kultūros paveldo objektus – Gintarų dvarvietę ir kapinyną, Martynaičių piliakalnį ir kitas kultūros ir istorijos vertybes. Paskaitą vedė Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto doktorantas Tomas Rimkus. Mokiniai ne tik klausėsi, bet ir galėjo apžiūrėti įdomius archeologinius radinius: titnaginius ir akmeninius įrankius ir kita. Vėliau renginys tęsėsi Gintarų dvarvietėje, kur Kartenos kultūros skyriaus vedėja Sigita Dirmeitienė mokiniams pasakojo apie Vyšnių kalno legendas ir istoriją.

Aušra Gedgaudienė
Biologijos mokytoja metodininkė